X

Takimi me Vuçiç, Edi Rama mbërrin në Serbi (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin serb Alexandar Vucic dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Në përfundim të takimit dyditor, pritet që të tre liderët të nënshkruajnë një marrëveshje për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave, që është cilësuar edhe si një Mini Shengen ballkanik.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ Nuk mbajti premtimin për rregullimin e rrugës, fermerët tërheqin zvarrë kryetarin e komunës

Një kryetar komune në jug të Meksikës është lidhur mbrapa një kamioni dhe është tërhequr zvarrë nëpër fshat. Jorge Luis...

Close