X

“Pse e keni prishur marrëdhënien me kryeministrin Edi Rama? ” Ja si përgjigjet Albin Kurti

Kandidati kryesor për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti foli dhe për marrëdhënien me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Pse keni prishur marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama?

“Ka qenë koha e protestave kundër Thaçit në Kosovë dhe Rama mbështeti presidentin e Kosovës. Jam takuar me të në vendlindje në rezidencën e kryeministrisë. Kemi diksutuar për shumë gjera jemi pajtuar për shumë gjëra. Por për këtë gjë për mua ka mbetur engimatike.Po do të takohem shpejt me Ramën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, LAJME
Albin Kurti: Ja si mund të ishte bashkuar Shqipëria me Kosovën, varej nga Berisha, Rugova dhe Alia

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, tregon gjatë një interviste në “Opinion” momentin historik të bashkimit të Kosovës dhe...

Close