X

Bënin kërdinë me grabitje në banesa në Torino, shkatërrohet banda shqiptaro-italiane në Itali

Karabinierët në Torino kanë shkatërruar një bandë shqiptaro-italiane që merrej me vjedhje banesash në territorin italian.

Policia italiane ka kryer arrestimin e një duzine njerëzish të dyshuar për vjedhje. Banda ishte e armatosur me thika dhe shkopinj. Anëtarët e bandës dyshohen për së paku 17 grabitje, shkruajnë mediat italiane.

Vjedhjet dyshohet se janë kryer në provincat e Torinos, Biella, Novara dhe Perugia. Banditët dyshohet se kanë kryer disa krime si vjedhja e banesave, marrja apo mbajtja e armëve pa leje etj.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Itali, shqiptari kapet me marijuanë në makinën e punës

Mbrëmjen e djeshme karabinierët e Bari Center vunë në pranga një shqiptar. Mediat fqinje shkruajnë se i arrestuari është M.E.,...

Close