X

Temperatura deri në 25 °C, moti për çdo qytet


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Në zonën e jugut moti do të jetë me vranësira mesatare e lokalisht të dendura por kalimtare.

Reshje shiu të dobëta dhe lokale në jug në mëngjes.

Mjegull dhe mjegullinë prej orëve të pasdites kryesisht në juglindje përgjatë luginave të lumenjve.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi deri 1-10m/sek, ndërsa në bregdetin veriperëndimor e vrullshme dhe me rrahje deri 20m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 3.4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    11/22 diell

Kukës    7/17 diell re

Lezhë    13/23 diell

Dibër    5/18 diell re

Durrës    12/23 diell

Tiranë    12/25 diell re

Elbasan    13/23 diell re

Berat    10/25 diell re

Vlorë    14/25 diell re

Korçë    6/17 Shi diell

Gjirokastër    10/23 Shi diell

Sarandë    15/25 Shi diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Pompeo në Athinë: Greqia duhet të udhëheqë Ballkanin!

Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo ka vizituar edhe Greqinë në turin e takimeve që ka zhvilluar me krerët e...

Close