X

Temperatura deri në 30 °C, moti për çdo qytet


Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira mesatare dhe të dendura, ndërsa reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe do të jenë prezente në orët e para të ditës në pjesën Jugore dhe pjesërisht atë Qendrore. Më pas do të kemi intervale kthjellimi.

Era do të ketë drejtimin nga Verilindje-Veriperëndimi, me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 25 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    17/25 Re diell

Kukës    11/21 Re diell

Lezhë    19/26 Re diell

Dibër    9/22 Shi diell

Durrës    17/29 Shi diell

Tiranë    18/29 Shi diell

Elbasan    15/30 Shi diell

Berat    14/30 Shi diell

Vlorë    15/28 Shi diell

Korçë    12/24 Shi diell.

Gjirokastër    11/30 Shi diell

Sarandë    18/28 Shi diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
FOTO/ “Pse më vrave?”, si urdhëroi Enveri ekzekutimin e shokut të ngushtë, profesor Fahredin Angoni!

Memorie.al publikon dokumentin arkivor të datës 5 qershor 1945, ku Enver Hoxha urdhëron ekzekutimin e ish-shokut të tij të ngushtë...

Close