X

Të shtëna me armë në Washington, një i vdekur dhe pesë të plagosur


Një burrë ka vdekur dhe pesë persona të tjerë (mes tyre edhe një femër) janë plagosur gjatë të shtënave me armë në rrugët e Washington, jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë.

Nuk dihet ende motivi i të shtënave ndërsa nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me sulmin.

Dy prej të plagosurve ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Të shtënat me armë ndodhën në lagjen Columbia Heights, rreth 3 km nga Shtëpia e Bardhë mbrëmjen e së enjtes, rreth orës lokale 10:00.

Sulmi ndodhi në oborrin e një blloku apartamentesh.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Del VIDEO/ Policia në ndjekje të makinës së Sotës me 863 mijë euro dhe patentat e Tahirit

Mbrëmjen e shpalljes së vendimit nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, gazetari Basir Çollaku...

Close