X

Striptizëm dhe drogë, Malajzia ndalon transmetimin e filmit me skena erotike ku luan Jennifer Lopez

Filmi më i fundit i Jennifer Lopez,  në të cilin ka skena striptizmi dhe femra që zhvishen është ndaluar të transmetohet në Malajzi

Pasi sipas autoriteteve përkatëse dhe ligjeve në Malajzi ky film ka përrmbajte të tepruar të skenave të pahijshme.

Bordi i censurimit të filmit në vend tha se gjoksin e zhveshur të Hustlers, kërcimet erotike dhe skenat që paraqesin drogë e bënë atë jo të përshtatshëm për t’u shfaqur në publik,

Square Box Pictures, kompania që shpërndan Hustlers në Malajzi, konfirmoi se nuk do të transmetohet.

BRISBANE, AUSTRALIA – SEPTEMBER 20: Climate Emergency Protestors are seen at a rally in Brisbane on September 20, 2019 in Brisbane, Australia. Rallies held across Australia are part of a global mass day of action demanding action on the climate crisis. (Photo by Glenn Hunt/Getty Images)

Nndërkohë filmi aktualisht po pëlqehet shumë në ShBA.

Në filmin Hustlers, një grup kërcimtaresh krijonë  një situatë mjaftë erotike.

Ky film është i bazuar në një histori të vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i New York Magazine që u bë viral në vitin 2015.

BBFC, Bordi Britanik i Klasifikimit të Filmit e vlerësoi filmin si një prej filmave me lakuriqësi seksuale, referencave të forta seksuale, dhe përdorimit masiv të drogës. /BBC

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Rusi, lirohet nga paraburgimi aktori Pavel Ustinov, ja për çfarë ishte akuzuar

Një gjykatë në Moskë urdhëroi të premten lirimin e aktorit Pavel Ustinov, i cili u arrestua nën akuzat për plagosjen...

Close