X

Maliqi publikon “bisedën” Rama-Tahiri: Sajmo po na dalin nga hundët milionat e eurove nga droga


Deputeti demokrat, Lefter Maliqi, përmes një postimi në facebook ka publikuar “bisedën” mes Kryeministrit Edi Rama me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ku flitet për ”shpëtimin” nga burgu, drogën dhe sherrin në PS.

Sigurisht që nuk është një bisedë reale por reale është situata mes personazhe, Rama-Tahiri. Duhet theksuar se ende kryeministri Rama nuk ka reaguar për dënimin e ish-ministrit të tij, të cilin gjykata e la në shërbim prove për shpërdorim detyre.

Postimi i plotë:

Rama: Sajmo po na dalin nga hundet milionat e eurove nga droga, por mos u merzit se do e mbyllim me drejtesine sa te kemi ne dore vetingun.

Sajmo: Po shef, por pa ato miliona eurove sdo kishim marr pushtetin ne 2017 dhe ju sdo e kishit marre tepsine vetem.

Rama: Po Sajmo mgjse na merziten pak keta nderkombtaret se po te jete per Doktorin, Meten, Lulin e Monen ata le te flasin gjithe diten, ku pyesim ne sa te kemi thaset me euro, drejtesine dhe tepsin per vete.

Sajmo: Po shef por kam dy vjet ne stres me prokuror, avokat, gjyqtare e media.

Rama: Sajmo mos u merzit se do kaloj sa te me kesh mua, se ne bashke e pyllezuam dhe gjelberuam vendin me hashash.

Sajmo: Po shef por une dua te vazhdoj karrieren politike mgjse ti e ke mendjen tek lali Eri?

Rama: Sajmo pa merak se do e mbyllim ne apel por sa te kalojne negociatat pas 18 tetorit dhe lali Eri vetem per fiq eshte, ne te dy jemi per mall (droge) se dhe e perdorim.

Sajmo: Po shef e vertet por kam degjuar qe Presidenti pas 18 tetorit do na dekoroj te dy, ty do te jap urdhrin e Skenderbeut dhe mua te Naim Frasherit mqse une nga Tepelena dhe Naimi komshi nga Permeti, si thua do e pranojme?

Rama: Sajmo mos e vrit se i rregulloj une keto pune, e kemi pak te veshtire me Doktorin dhe Meten se per te tjere rrime dhe 30 vjet me tepsin per vete, se popullin ti e ke pare dele eshte pastaj pa merak se kot se vura Sandrin minister rendi na duhet per lendet kimike dhe gaz lotsjelles, ti e ke pare vet qe populli sa afrohet, pak helm perdor policia ikin me vrap.

Sajmo: Po shef ke te drejte, ti je me i sigurt se mua se je ne bunkier i fortifikuar ne Surrel mbase vij dhe une me ty afer ndertoj dhe une nje bunkier.

Rama: Sajmo dakort por jo afer me mire shko ne Shengjergj se keta Amerikanet e nderkombtaret pak duan mgjse se vrasim sa te kemi Sorrosin.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
Zgjaten me dy muaj afatet e paraburgimit për grupin “Bajri”, Prokuroria duhet të dorëzojë dosjen brenda 20 nëntorit

Janë zgjatur me dy muaj afatet e paraburgimit për grupin kriminal “Bajri”. Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të...

Close