X

Dënimi i Saimir Tahirit, ja si e komenton ambasadori i Bashkimit Europian


Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca është pyetur në lidhje me dënimin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Duke sjellë përvojën e tij si ish-prokuror, Soreca zgjodhi të mos flasë për këtë temë.

Sipas tij nuk mund të bëhen komente mbi një vendim gjykate pa njohur thelbin e dosjes.

“Si një ish prokuror do të shikoj dosjen dhe më pas do i komentoj. Nuk mund të komentoj vendimin pa lexuar dosjen,”-tha Soreca.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Itali, kokainë e heroinë nga Holanda, shkatërrohet banda e shqiptarëve

Policia italiane ka goditur një bandë shqiptare të trafikut të kokainës dhe heroinës, duke vënë në pranga tetë persona, shtatë...

Close