X

Procesi i Tahirit, reagon Berisha: Vendim i turpshëm, mafia e drogës nuk dënon veten

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të gjykatës për të lënë në provë ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre.

Berisha shprehet se ky ishte një vendim i turpshëm, kurse ka shtuar se mafia e drogës në shtet nuk dënon veten.

Postimi i Sali Berishës:

Mafia e droges veten nuk e denon!

Miq, parodia e procesit Tahiri qe sapo perfundoi, fakton ne menyre perfundimtare se mafia e droges veten nuk e gjykon dhe nuk e denon! Ky vendim i turpshem eshte i ngjashem me ato te karteleve, ne te cilat droga, trafiqet jane merite dhe jo krim dhe kumbaret kryesor mbrohen e nuk denohen.

Narko prokuroria, siç kane faktuar mediat fakte thelbesore dhe prova perveluese te bashkepunumit te Saimir Trafikut me Habiljat, nuk i vendos dhe si trajton si te tilla ne aktakuzen e saj.

Narko prokuroria kerkon per veprat penale qe e akuzon nga se paku 40 vite burg vetem 12 vite.

Narko gjykatesit mezi priten ti kerkonin ndjese Saimir Trafikut se ishte i pafajshem, por te detyruar dhe vetem sa per sy e faqe te shqiptareve dhe nderkombetareve po te japin nje akuze koti per abuzim detyre dhe jo kurre per kanabizimin se bashku me shefin e madh Edvin Mafine te mbare vendit sepse ti o Sajmir Trafiku ke zbatuar vetem porosine e tij.

Si perfundim miq, ky proces deshmon perfundimisht se per narkoshtetin e vetem dhe e te pare ne Europe shteti ligjor nuk ekziston. Vetem qytetaret shqiptar me guxim dhe sakrifica mund te nxjerrin fatin e tyre nga kthetrat e mafies se droges te kryesuar nga Edvin Mafia! Sb

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vendimi i gjykatës për Saimir Tahirin, reagon Lulzim Basha

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit për ish-ministrin Saimir Tahiri, i cili u dënuar vetëm për akuzën...

Close