X

Gruaja fiton llotarinë prej 522 milionë dollarë, vetëm me një biletë dy dollarëshe

Laarni Bibal është emri i milioneres së re, e cila fitoi ditën e sotme llorarinë në Kaliforni .

Gruaja fitoi një shumë marramëndëse prej 522 milionë dollarësh, me vetëm një biletë e cila kushtoi më pak se dy dollarë.

Laarni u shpreh se tre muaj më parë, kishte pare që burri i cili kishte fituar llotarinë para saj, e kishte blerë biletën fituese në një dyqan të vogël në San Diego, kështu që ajo vendosi të shkonte tek I njëjti dyqan dhe ta merrte atje biletën e saj.

Pasi e kishte blerë, gruaja nuk i kishte treguar askujt dhe e kishte fshehur biletën në një vend që për të ishte sekret dhe i shenjtë.

Dhe fatmirësisht për të, sot ajo u bë milionerja më e re amerikane.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Video-skandali me pedagogun/ Shtrohet me urgjencë në spital Denis Himçi, pëson goditje në zemër

Pedagogu që u shfaq në video-skandalin e transmetuar në emisionin Stop është shtruar me urgjencë në pavionin e kardiologjisë në...

Close