X

FOTO/ Vendimi i Gjykatës, përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit

Përfaqësueset e Ambasadës së SHBA-së kanë pritur largimin e Saimir Tahirit, për t’u larguar edhe ato nga ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Përfaqësueset e Amerikës kanë ndjekur nga afër procesin dhe shpalljen e vendimit nga trupa gjykuese.

Ato u larguan pasi situata përpara gjykatës ishte qetësuar disi.

LEXO EDHE:

Saimir Tahiri shpallet fajtor për shpërdorim detyre, bien akuzat për trafik droge dhe grup i strukturuar kriminal

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vendimi/ Tahiri i lirë, burg për ish-drejtorin e policisë së Vlorës

Ndonëse u dënua për të njëjtën vepër penale si Saimir Tahiri, atë të “shpërdorimit të detyrës”, ish-drejtori i policisë së...

Close