X

Angela Merkel ngul këmbë, thirrje Serbisë: Vijoni dialogun me Kosovën

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic theksoi se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet, pasi sipas saj, vetëm kështu mund të arrihet tek zgjidhja e qëndrueshme mes të dyja vendeve.

Merkel ka thënë se duhet të vazhdojnë bisedimet, në mënyrë që të përmirësohen raportet edhe më tej, për të krijuar kushte që të arrihet një marrëveshje, raporton “Tanjug”.

Temë tjetër e cila u diskutua mes Merkel dhe kryeministres së Serbisë ishte edhe procesi i Berlinit dhe bashkëpunimet e mundshme mes të dyja palëve.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
“Nuk arrin nivel të besueshëm”, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren Panajoti: Të shkarkohet

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të gjyqtares Regleta Panajoti. Në...

Close