X

Basha uron nxënësit: Shpresë dhe besim për një të ardhme më të mirë


Kreu i opozitës Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në facebook ka uruar nisjen e procesit mësimor për këtë vit.

“Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë!”, shkruan Basha.

Postimi i plotë:

Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes!

Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme më e mirë për të gjithë fëmijët e Shqipërisë, që nuk do të vonojë!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
VIDEO/ U zotua çdo vit se do të hiqte mësimin me dy turne, Veliaj nuk përmbush premtimet

Vijon mësimi me dy turne edhe në vitin shkollor 2019-2020. Pavarësisht se Veliaj ka premtuar gjatë çdo viti të mandati...

Close