X

Temperatura deri në 30 ºC, moti për sot


Moti mbi vendin tonë do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare mbi relievet e larta malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, kjo situatë atmosferike do të shoqërohet me erë me shpejtësi mesatare deri dhe të fortë 15-25m/s sidomos përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore të vendit.

Edhe ditën e sotme vendi do të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Temperaturat në vlerat minimale pritet të arrijnë nga 11 deri në 17 ºC, ndërsa ato të vlerat maksimale nga 25 deri në 33ºC në vendet e ulëta.

Temperaturat mbeten relativisht të larta edhe pse jemi në mesin e muajit shtator.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Gol dhe asist në goleadën e Barcelonës, tjetër rekord për 16-vjeçarin Fati

Ansu Fati është kthyer në njeriun e momentit te Barcelona, duke lënë në hije pak edhe Lionel Mesin, i cili...

Close