X

FOTO/ Zbulohet revolveri që mbante me vete Ahmet Zogu

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, studiuesi Erald Kapri ka publikuar një foto të rrallë të pistoletës tip ‘Revolver’, e cila i përkiste Mbretit Ahmet Zogu.

“Një revolver i rrallë bërë me porosi për Mbretin Zog me gdhendje të artë “A. Zogu” në të. Truproja e Zogut ia fali oficerit polak Michael Lis (Michal Gradowski) i cili luftoi një vit në Shqipëri nën uniformën britanike. Sot, pjesë e koleksionit të armëve në Muzeun Imperal të Luftës në Londër”, – shkruan Kapri.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Aksident tragjik në Korçë, një i vdekur e katër të plagosur

Një aksident fatal ka ndodhur sonte në Leshnicë të Korçës. Si pasojë e aksidentit, një person ka ndërruar jetë dhe...

Close