X

FOTO/ Vidhet tualeti prej ari me vlerë një milion paund

Një ngjarje që ka shokuar mijëra njerëz në të gjithë botën. Mediat e huaja raportojnë se ëshët vjedhur nëj tualet prej ari, vepër arti me një vlerë prej një milion paund, e instaluar në shtëpinë ku dikur jetonte Winston Churchill.

Ai ndodhej në këtë shtëpi prej më shumë se 18 vitesh, dhe është një vepër arti e emërtuar “Amerika” e artisit italian, Maurizio Cattelan.

Policia po heton mbi vjedhjen e tualetit prej ari, ku deri më tani është arrestuar një 66-vjeçar.

Mendohet se janë dashur dy automjete për ta transportuar këtë tualet nga ndërtesa.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Sadiku gjen golin e parë me Malagën, por sulmuesi i Kombëtares nuk mjafton për triumfin

Armando Sadiku ka shënuar golin e parë me fanellën e Malagës. Kjo ishte vetëm ndeshja e dytë për sulmuesin e...

Close