X

Mbyllen hetimet për dosjen “Toyota Yaris”, prokuroria komunikon akuzën


Përfundojnë hetimet për dosjen e Toyota Yaris dhe i komunikohet akuza ‘grupit të strukturuar kriminal”, ndaj Edi Likës, Klevi Likës dhe Alban Mollaymerit.

Për të njëjtën dosje po kryhen hetime edhe nga prokuroria belge e cila mori në pyetje të arrestuarit në Shqipëri si dhe kreun e opozitës Lulzim Basha.

Të arrestuarit kanë mohuar lidhjen dhe dijeni për paratë e fshehura në dy automjetet.

Të arrestuarve i është komunikuar akuza e pastrimit të produkteve të veprës penale pasi në qershor 2018 iu sekuestruan 3.4 mil euro në dy automjete Toyota Yuris që vinin nga Belgjika.

Agim Cekës i pushohet akuza e grupit të strukturuar kriminal dhe i komunikohet akuza vetëm për armëmbajtje pa leje pasi gjatë kontrollit në banesë iu gjet një pushkë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Pesë muaj pa marrë rrogat, punonjësit e stadiumit ‘Loro Boriçi’ e trajnerët e akademisë ‘Vllaznia’ në protestë

Tridhjetë punonjës, një pjesë që punojnë në stadiumin ‘Loro Boriçi’, të tjerë të fushës sportive ‘Reshit Rusi’ dhe trajnerët e...

Close