X

Kapen 20 kg drogë në Korfuz, pranga shqiptarit, në kërkim dy të tjerë

Policia greke ka kapur mbi 20 kg marijuanë në Korfuz. Sipas policisë greke droga u kap në veri të ishullit në një zonë pyjore pranë bregdetit dhe ishte e ndarë në dy çanta, e futur në 18 pako me peshë totale 20 kg e 860 gram marijuanë.

Policia ka arrestuar një shtetas shqiptar të moshës 29 vjeç, ndërsa në kërkim janë shpallur edhe dy shqiptarë të tjerë 19 dhe 20 vjeç.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
EMRAT/ 40 rrënjë kanabisi, arrestohen dy gra në Lazarat

Një aksion “blic” i Policisë së Gjirokastrës është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm Lazarat për zbulimin...

Close