X

Detaje të reja nga “zhdukja” e shoferit të blindit ‘G Class’ me targa ruse, i riu person në kërkim


Për aksidentin te “Sheshi Shqiponja” ku u gjet e përmbysur një makinë luksoze dhe shoferi nuk ndodhej aty pas mbërritjes së policisë, kanë dalë detaje të reja.

Sipas Policisë drejtuesi i mjetit tashmë ndodhet në spital dhe është 34-vjeçari me iniciale E. D. banues në Shkodër.

Por burime bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit ishte person i shpallur në kërkim, pasi dyshohet i përfshirë në shumë ngjarje kriminale.

Madje dyshohet se edhe makinën e ka vjedhur. Duhet të themi se me të njëjtat tagra ‘H 001 CH/199’, ekziston edhe në një automjet tjetër në Rusi.

Automjeti me të njëjtat targa në Rusi është i tipit ‘Bently’ dhe kjo është e paqartë se si të njëjtat targa ekzistojnë në dy makina të ndryshme. Për këtë ngjarje ngrihen shumë dyshime.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
EMRAT/ Vjedhje, drogë dhe prostitucion, arrestohen tre persona në Lezhë

Policia e Lezhës ka zhvilluar një operacion të gjerë kontrolli në të gjithë territorin e bashkisë, për kapjen e personave...

Close