X

Arkeologët gjejnë në varrin 2100-vjeçar pajisjen e “ngjashme” me iPhone (Foto)

Një grup arkeologësh kanë bërër një ndër zbulimet më të jashtëzakonshme në varrin e një gruaje të re.

Nga foto ngjan me një vend-varrosje misterioze të quajtuar Atlantis rus”.

Gjithashtu sipas fotove të arkeologëve, vihet re që në varrin e gruas së re është gjetur një pajisje e zezë, 2.137 vjeçare, që ngjan me iPhone.

Fakti që kjo pajisje është gjetur në varrin e kësaj gruaje, të quajtuar nga arkeologët Natasha vërteton se pajisja i përkiste asaj.

Ndërsa vihet re që pa pajisja është e ndërtuar nga një shkëmb i zi dhe gurë të çmuar.

“Varrosja e Natashës sëbashku me “iPhone”, gjatë epokës Hunnu është një ndër zbulimet arkeologjike më interesante të parë më herët.”- tha arkeologu Dr Pavel Leus.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Zbulohet ilaçi magjik për kocka dhe zemër të fortë! Nuk do ta besoni cili është!

Ashtu si fruti edhe gjethet e hurmave mbartin një “pushtet” të fuqishëm plot vlera kurative. Hurmat e shijshme dhe ekzotike...

Close