X

Agjenti i Lautaros bën Interin me “dhimbje koke”: Po më gëzon shumë, dua ta shoh te Barcelona


Lautaro Martinez ishte vendimtar me Argjentinën, duke shënuar 3 gola në fitoren që skuadra e tij mori ndaj Meksikës me rezultatin 4-0. Sulmuesi i Interit, po tregon një formë shumë të mirë edhe në Itali, aty ku ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës edhe me zikaltërit.

Këto paraqitje kanë bërë që skuadrat spanjolle të mendojnë për, ndërsa nga ana tjetër interistët duan të rinovojnë. Vetë agjenti i Lautaros, Beto Jakue ka folur për futbollistin duke u shprehur se po e gëzon shumë dhe se dëshira e tij është që ta shohë duke luajtur me fanellën e Barcelonës, deklaratë kjo që natyrisht në Milano nuk u pëlqen aspak.

“Me 3 golat e shënuar me Argjentinën, Lautaro më dha një gëzim të madh. E di si ndihesh në kohë të mirë dhe në të keqe. Kam parë një rritje të jashtëzakonshme te ai por nuk më surprizon sepse e di që nuk ka limite. Kupa e Botës ishte një zhgënjim sepse ishte përgatitur.

Para se të shkonte te Interi, i thashë se ka zgjedhur një luftë sepse nuk është e njëjta gjë si të luash te Interi, si të luash në oborrin e shtëpisë. Do të kisha qejf që Lautaron ta shihja të luante te Barcelona, përkrah Leo Mesit”, u shpreh agjenti i tij.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Ekskavatori zë poshtë shqiptarin në Itali, 38-vjeçari jashtë rrezikut për jetën

Një shqiptar ka pësuar një incident të frikshëm, teksa ishte duke punuar, në Limore, provinca e Breshias, në Itali. Ekskavatori...

Close