X

Zhdukja misterioze, flet vëllai i kapitenit turk: Ja kë priste të takonte, shtypi shqiptar shkruan të pavërteta


Misteri i Atik Beut nuk po zgjidhet, asnjë informacion nga kapiteni Sezgin. Ai po priste të kthehej në shtëpi e të takonte familjen e tij’.

Gazeta më e madhe turke Hyrriet ka shkruar mbi zhdukjen misterioze të Sezgin Yavuz’dan, kapitenit turk të jahtit i cili u gjend i braktisur pak ditë më parë 12 milje larg portit të Shëngjinit.

Atik Beu, më pas u dërgua në Portin Shëngjin, policia shqiptare kreu një hetim të hollësishëm. Ekipet nga Tirana kërkuan gjithashtu mbështetjen e Interpolit.

Në varkë nuk kishte shenja gjaku ose përleshjeje. Vëllai i tij Bayram Yavuz, një marinar si vetë Kapiteni Sezgin Yavuz, tha:

“Vëllai im u bashkua me ekipin e jahtit vitin e kaluar. Varka ishte në Fethiye. Këtë vit ata vizituan Kroacinë. Folëm për herë të fundit të mërkurën e kaluar.

Gjithçka ishte normale. Ai ishte në rrugën e kthimit. Ai po priste të takonte sa më parë gruan dhe fëmijën e tij.

Kur u gjetën, motorët e anijes ishin ndezur. Nuk ka gjak në varkë. Nëse ai ra dhe goditi kokën diku, do të kishte një gjurmë gjaku. Ai është një detar i mirë. Shpresojmë të kthehet tek ne sa më shpejt të jetë e mundur. Të gjitha të shkruara nga shtypi shqiptar për varkën dhe vëllain tim janë fiktive. ”

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Para 22 vitesh xhiroi gjendjen në Kosovë, ndërsa dje ndeshjen

22 vjet pasi kishte xhiruar gjendjen e vështirë në Kosovë, në vitin 1997, kameramani Chris James mbrëmë xhiroi Kombëtaren e...

Close