X

Video/ Urbaneve të Lali Erit u “plasin” ujërat: Paguan 40 lekë mbush dhe bidonin

Megjithëse qytetarët paguajnë 40 lekë për çmimin e biletës së transprotit publik në Tiranë, kjo nuk ka mjaftuar për të përmirësuar cilësinë dhe kushtet e urbanëve.

Ditën e sotme kanë mjaftuar vetëm disa pika shiu dhe gabina e një urbani në kryqytet ka filluar të rrjedhë ujë në pjesën e brendshme të saj. Ka qenë aktivisti Besjan Pesha i cili e ka denoncuar këtë skandal me anë të një video në Facebook.

“Mos ju dëgjoj më të qaheni për ujë!

Ja ku e keni ujin me bollëk përfshirë në biletën e urbanit. Me 40 lek edhe udhëton, edhe e mbush bidonin.
Popull qaraman!” – shkruan Pesha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Armë dhe drogë me vete, arrestohen dy persona në Tiranë

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, ditën e sotme. Personave të arrestuar i janë sekuestrohet një armë zjarri...

Close