X

Vettingu “dogji” Xhezair Zaganjorin, KLGJ shpall garën për vakancën e krijuar

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjorit.

Ai përfundoi në rrjetën e vettingut si shumë gjyqtarë dhe prokurorë të tjerë në vendin tonë. Ish-kreu i Gjykatës së Lartë ishte emëruar në këtë post nga jashtë sistemit gjyqësor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Tension për përleshje në burgjet e Avlonas, protagonistë shqiptarët dhe afrikanët

Përsëri në të njëjtin burg, një grup të dënuarish u përpoq të arrinte tek një tjetër për tu përleshur. Një...

Close