X

Transportonin drogë/ Arrestohet i riu shqiptar, në kërkim dy të tjerë

Një shqiptar është arrestuar dhe dy persona të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia greke pasi po transportonin 20 kg marijuanë.

Droga u kap në veri të ishullit të Korfuzit, në një zonë pyjore pranë bregdetit. Droga ishte e ndarë në dy çanta, e futur në 18 pako me peshë totale 20 kg, me nga secila 860 gram marijuanë.

Në prangat e policiësë mësohet se ka rënë një shqiptar 29-vjeç si edhe janë shpallur në kërkim dy shqiptarë të moshave 19 dhe 20 vjeç.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bardhi: ’12 vjet burg për Tahirin, show. I duhet Ramës para vizitës në Gjermani’

Sekretari i Përgjithshëm Gazmend Bardhi në një intervistë për Ora News ka komentuar edhe pretencën e Prokurorisë me 12 vite...

Close