X

Përlotet Kim Kardashian, vuan nga një sëmundje e pashërueshme

Modelja e njohur amerikane njëkohësisht edhe biznesmenia e suksesshme, Kim Kardashian, është një prej personazheve të njohur që ndiqet dhe pëlqehet shumë nga të rinjtë në të gjithë botën.

E ftuar në një emision ajo ka zbuluar se vuante nga lupusi, sëmundje e sistemit imunitar.

Kryesisht sëmundja e sistemit imunitar prek më së shumti femrat, ku si pasojë trupi i çdo individi të prekur nga lupusi, nuk mund të mbrohet dot nga viruset apo dhjetëra sëmundje të tjera të rrezikshme për jetën e njeriut.

Kjo lloj sëmundje shfaq simptoma në lëkurën e njeriut, si skuqje të vazhdueshme të fytyrës, të krijon ndjesinë e sikur jeni të lodhur gjatë gjithë kohës si dhe shkakton shumë dhimbje të kyçeve.

Ndërkohë Kardashian duket se nuk e ka përjetuar aspak mirë lajmin për sëmundjen që mbart, pasi nuk i ka përmbajtur dot lotët në mes të emisionit.

Bota e mjeksisë dhe shkencës akoma nuk ka zbuluar një ilaç kundër kësaj sëmundje, por mund të kurohet si shumë sëmundje të tjera deri në frymën e fundit të njeriut.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, LIFESTYLE
CV-ja skandaloze/ Zbulohet identiteti i deputetit të Kuvendit që ‘tërboi’ rrjetin. I dënuar për “shpifje” dhe “keqpërdorim të thirrjeve telefonike”. Ja çfarë fshehu në vitin 2017

Zbulohet identiteti i deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, CV-ja e të cilit po bën xhiron e rrjetit për shkak të...

Close