X

Meta flet për shkarkimin: S’kam frikë, s’ka shans që të dalë nga zyra para 22 korrikur 2022

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se ai nuk ka frikë nga shkarkimi. Ai është shprehur se nuk ka frikë duke hedhur dhe “thumba” për Bashën e Ramën, duke thënë se ata kanë frikë nga zgjedhje të lira.

Më tej Meta u shpreh se ai nuk do të dalë nga zyra para datës 22 korrik 2022, datë që është dhe disa e fundit e mandatit 5-vjeçar.

“Unë disa gjëra i kam thënë shumë qartë, unë nuk jam nga ata që kanë frikë, si ata që kanë frikë nga zgjedhjet e lira. Nuk ka shans që Ilir Meta të dalë para 22 korrikut 2022 nga ky institucion”, tha Meta.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Presidentin e keni nga vendi i rakisë, s’i trembem as shampanjës”, Meta flet për negociatat: Çfarë pres

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, foli për procesin e hapjes së negociatave, ndërsa tha se ndihet mirë kur dëgjon lajme...

Close