X

FOTO/ U dënua për korrupsion, ja çfarë bën në burg ish-kryeprokurorja në Maqedoninë e Veriut


Mediat maqedonase kanë publikuar një fotografi të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva, nga burgu i Shutkës, ku ndodhet pas skandalit të madh korruptiv.

Ish-prokurorja Speciale, Katica Janeva, është vendosur në një repart të posaçëm në Shutkë, për shkak të sigurisë dhe gjendjes shëndetësore. Këtë e bëri të ditur drejtori i burgut, Esad Rahiq, në një intervistë mediatike.

Sipas tij, Janeva është vendosur në qeli vetëm me një femër tjetër, pavarësisht se në repartin femëror të Shutkës në një qeli janë vendosur deri në gjashtë persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Erë dhe shi, parashikimi i motit për çdo qytet

Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot i paqëndrueshëm. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik...

Close