X

Erë dhe shi, parashikimi i motit për çdo qytet


Vendi ynë sot do të ndikohet nga mot i paqëndrueshëm.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshje shiu parashikohen që në orët e para të ditës me intensitet të ulët në Vlorë dhe më pas reshjet e shiut prekin pjesën më të madhe të vendit me intensitet mesatar në formë shtrëngatash, shoqëruar me shkarkesa elektrike në Jugperëndim, Veri dhe Verilindje.

Mjegullinë lokale e përkohshme.

Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim e lehtë e mesatare në det.

Valëzimi parashikohet i forcës 2-3 ballë me lartësi vale 0.5 deri 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër    20/28 Diell shi

Kukës    18/27 Diell shi

Lezhë    19/27 Diell shi

Dibër    15/25 Diell shi

Durrës   21/28 Diell shi

Tiranë    21/30 Diell shi

Elbasan    20/29 Diell shi

Berat    18/30 Diell shi

Vlorë    21/28 Re shi

Korçë    16/25 Diell shi

Gjirokastër    16/30 Diell shi

Sarandë    21/28 re diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Kërkoi bombardimin e Iranit! Kush është John Bolton, i shkarkuar nga Trump

“Shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë”, tha presidenti amerikan, Donlad Trump, teksa njoftoi se...

Close