X

Emri/ Breshëri plumbash ndaj “Audi A3”, çfarë tha shqiptari në gjykatë me varësi ndaj drogës

Historia e të shtënave me armë në Albisola Superiore ku në shënjestër ishte një “Audi A3” ende nuk është sqaruar plotësisht. Automjeti u qëllua me 11 plumba me armë zjarri nëntorin e shkuar.

Mëngjesin e sotëm procesi gjyqësor vazhdoi ndaj të pandehurit shqiptar Detion Ramaj, i arrestuar në muajin shkurt. Ai i tregoi prokurorit Massimiliano Bolla zbulimin e armës, një pistoletë automatike e pajisur ndoshta me silenciator, e varrosur afër shtëpisë së tij në zonën Valloria, midis Genova dhe Savona. Por pavarësisht kërkimeve dhe një deduksioni metalik, policia nuk gjeti asgjë.

“Askush nuk e di se ku shkoi arma. Unë u hodha në argjinaturën pranë një muri. Ua thashë këtë sepse jam i gatshëm të bashkëpunoj me ligjin. Mund të kisha thënë që kisha hedhur pistoletën në një kosh plehrash“, ka deklaruar i riu gjatë seancës.

Në kohën e arrestimit për të shtënat, Ramaj ishte i dënuar për çështje droge.

40-vjeçari shqiptar, i cili ka qenë punonjës picerie në Siragusa mohoi në sallën e gjyqit se kishte kërcënuar ish-punëdhënësin e tij: “Unë nuk e kërcënova atë, Thjesht e pashë dhe doja të flisja dhe të sqaroja diçka”, tha ai.

Ramaj, i cili gjithashtu ka probleme të varësisë ndaj drogës, sqaroi se marrëdhënia e tij me Andrea Riotto (arrestuar gjithashtu nga policia në shkurt) kishte të bënte vetëm me konsumimin e drogës dhe jo me të shtënat.

“Arma nuk u zhduk atje vetvetiu,” shpjegoi Prokurori Publik në gjykatë. Ndërkohë, gjykimi do të rifillojë më 18 shtator.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Dhjetë vjet shumë pranë Presidentit rus, Vladimir Putin. Çfarë ndodhi me agjentin e CIA-s

Një informator rus i SHBA me kontakt të drejtpërdrejtë me liderin e Kremlinit Vladimir Putin sipas raporteve të mediave amerikane...

Close