X

EMRAT+FOTO/ Bleu karikues telefoni por nuk punonte, dalin detaje nga plagosja në Lezhë


Për plagosjen në Lezhë, që ndodhi mbrëmjen e djeshme kanë dalë detaje të reja.

Mësohet se sherri mes Ardian Kolës dhe Aleksandër Dedgjonaj ka nisur për një karikues telefoni.

Kola shkoi në dyqanin e Dedgjonaj dhe bleu një karikues telefoni por ai nuk i punoi. Më pas 37-vjeçari u rikthye sërish në lokal dhe i kërkoi llogari Dedgjonaj. Këtu nisi edhe sherri.

(Ardian Kola)

Fillimisht ata janë konfliktuar fizikisht me njëri-tjetrin dhe më pas Dedgjonaj ka qëlluar me armë.

Autori ka plagosur me dy plumba në këmbë 37-vjeçarin. Ardian Kola ka një biznes që jep makina me qira, ndërsa Dedgjonaj ka një dyqan celularësh.

Kola po trajtohet në spitalin e Lezhës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa autori është në kërkim nga Policia.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sherr me thika në Vlorë, plagoset një person, në operacion me urgjencë

Një sherr ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë, ndërsa një person ka mbetur i...

Close