X

Temperatura deri në 34 °C, moti për çdo qytet


Vendi ynë do të ndikohet nga mot i qëndrueshëm.

Moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore e kodrinore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të izoluara në Juglindje dhe Lindje të vendit kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë Juglindje-Veriperëndim e lehtë e mesatare në det.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 2-3 ballë, me lartësi vale 0,5 deri 1,2 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    18/32 re diell

Kukës    14/30 re diell

Lezhë    18/33 re diell

Dibër    13/29 re diell

Durrës    19/33 re diell

Tiranë    20/34 re diell

Elbasan    18/34 re diell

Berat    15/34 re diell

Vlorë    20/33 re diell

Korçë    13/30 re diell shi

Gjirokastër    15/34 re diell

Sarandë    19/33 re diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Meta nxjerr foton me Ramën dhe Ruçin: Cilësia është më e rëndësishme se sasia

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas takimit që bëri ditën e djeshme me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi pasi dëshmoi...

Close