X

Përhapet përmes puthjeve dhe prekjeve, virusi vdekjeprurës shkakton 14 viktima në Britani

Një virus, i cili përhapet përmes puthjes dhe prekjes, ka shkaktuar vdekjen e 14 personave në Britani.

Sipas “The sun”, deri tani numërohen edhe rreth 30 persona të tjerë të cilët janë infektuar nga sëmundja ngjitëse. Simptomat e sëmundjes janë dhimbje fyti apo ethe, ndërsa tek të moshuarit shkakton edhe helmimin e gjakut.

Sipas autoriteteve priten akoma më shumë viktima, ndërsa virusi ka shpërthyer masivisht në Chelmsford dhe Maldon. Viktimat kanë qenë persona të moshuar, të cilët vuanin nga plagë kronike.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
John Bolton përgënjeshtron presidentin Trump për shkarkimin: Dhashë dorëheqjen vetë…

Pak minuta pas lajmërimit të Presidentit Trump, se ka shkarkuar Këshiltarin për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, ky i fundit ka...

Close