X

Përhapet përmes puthjeve dhe prekjeve, virusi vdekjeprurës shkakton 14 viktima në Britani

Një virus, i cili përhapet përmes puthjes dhe prekjes, ka shkaktuar vdekjen e 14 personave në Britani.

Sipas “The sun”, deri tani numërohen edhe rreth 30 persona të tjerë të cilët janë infektuar nga sëmundja ngjitëse. Simptomat e sëmundjes janë dhimbje fyti apo ethe, ndërsa tek të moshuarit shkakton edhe helmimin e gjakut.

Sipas autoriteteve priten akoma më shumë viktima, ndërsa virusi ka shpërthyer masivisht në Chelmsford dhe Maldon. Viktimat kanë qenë persona të moshuar, të cilët vuanin nga plagë kronike.

More in BOTA, LAJME
John Bolton përgënjeshtron presidentin Trump për shkarkimin: Dhashë dorëheqjen vetë…

Pak minuta pas lajmërimit të Presidentit Trump, se ka shkarkuar Këshiltarin për Sigurinë Kombëtare, John Bolton, ky i fundit ka...

Close