X

Historike në Prishtinë! Nuk ka kundërshtarë të fortë për Kosovën, merr kryesimin e grupit

Kosova ia ka dalë të marrë pikë të plota ndaj Republikës Çeke! “Dardanët” kanë fituar ndeshjen e luajtur në Prishtinë me rezultatin 2-1, duke hedhur një hapa para për kualifikimin për në Europian, aty ku njëkohësisht ka marrë edhe kryesimin e grupit.

Pas golit të shënuar nga Shik, Muriqi ka arritur të barazojë vetëm pak minuta më vonë, ndërkohë që ka qenë radha e Vojvodës në pjesën e dytë për të shënuar edhe golin e dytë që ka rezultuar vendimtar për Kosovën. Me këtë fitore të marrë, Kosova kryeson me tetë pikë, dy më shumë se Çekia dhe Anglia por këta të fundit kanë zhvilluar vetëm dy ndeshje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, SPORT
Krisma armësh e drogë në Gjermani, Policia ndalon autokolonën e dasmorëve shqiptarë

Policia gjermane në Hamburg ka ndaluar në rrugë një kolonë dasmorësh shqiptarë, ndërsa pas kontrolleve u gjetën bomba tymuese, marijuanë...

Close