X

Plasi ‘bombën’ e faturave luksoze të Gjonajt, gazetari premton të tjera zbulime: Shumë shpejt

Gazetari i Faktoje.al, Merxhan Daci, që publikoi faturat e udhëtimeve luksoze të ministres Etila Gjonaj ka premtuar zbulime të reja.

Pas reagimit të Gjonaj, Daci është shprehur për “Mapo”se shumë shpejt do të nxjerrë të tjera fatura të ministrive të tjera.

“Nesër do të kemi një qendrim redaksional për çështjen, ndërkohë që në javët në vijim do të vazhdojmë me publikimin e faturave nga ministri të tjera”, tha Daci.

Ditën e djeshme, u publikuan faturat e rezervimeve ku ministrja Etilda Gjonaj ka shkuar përgjatë vitit 2018. Nga Roma, në Londër, Paris e Bruksel, Gjonaj ka harxhuar rreth 700 euro nata për t’u akomoduar në hotelet më luksoze.

Në një reagim në rrjetet sociale, ministrja u shpreh se këto denoncime nuk janë korrekte, pasi shpenzimet kanë qenë për të gjithë delegacionin dhe se është ngritur një grup auditi për të bërë verifikimet përkatëse.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vokshi nxjerr dokumentet: Gjonaj pagoi hotelin 700 euro për person, shpenzon sikur i ka fituar në bixhoz

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi me anë të një statusi në “Facebook” përgënjeshtron ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, duke thënë...

Close