X

“Luajtën lojën e rrezikshme të kufijve”- Edita Tahiri thumbon Thaçin e Vuçiçin: Nga do t’ia mbani tani kur…

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, një prej kundërshtareve të idesë së korrigjimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka thumbuar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, Presidentin e Serbisë, Aleksander Vucicin, si dhe kryeministrin Rama, të cilëve u referohet si “treshja famkeqe që luajti lojën e rrezikshme të kufijve”.

“Tash kur Amerika dhe Gjermania i thane Serbise se ska BE pa e njohur Kosoven e plote, kjo treshja famkeqe qe luajti lojen e rrezikshme te kufijve, a thua kah do tja mbajnë…”, shkruan ajo në facebook.

Ky reagim i ish-ministres vjen në kohën kur ShBA-të dhe Gjermania ia kanë bërë të ditur Vuçiçit se ideja e prekjes së kufijve ka marrë fund.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Angelina Jolie tregon si e përjetoi divorcin me Brad Pitt: Ndihem e lodhur

Angelina Jolie e pranon se divorci me Brad Pitt ishte shumë i vështirë, duke e lënë atë ndjenjën “jo shumë...

Close