X

Cigarja po vret shqiptarët! Kush tymos më shumë?


Konsumimi i cigareve është kthyer në një problem serioz për shoqërinë ku ne jetojmë.

Shumë persona kanë hasur në probleme të theksuar nga përdorimi i cigareve, ndërsa ata po përballen çdo ditë e më shumë me sëmundje të ndryshme.

Shqipëria ka një numër ta lartë të duhanpirësve dhe këtë e faktojnë shifrat e publikuara.

Sipas “REL”, vendi ynë ka shkallën më të lartë të vdekjeve tek burrat si pasojë e përdorimit të cigares.

Rekordin për konsumin e cigares për banor e mban Luksemburgu, ndërsa më pas vjen Bjellorusia dhe Maqedonia e Veriut, ku trendi i konsumit shihet gjithmonë në rritje.

/REL

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Djegie në fytyrë e trup, dy nga gjashtë të plagosurit në gjendje të rëndë. Çfarë la pas shpërthimi në karburant

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me shpërthimin e fuqishëm që ndodhi dje në një karburant në aksin rrugor...

Close