X

Një pikë karburanti shpërthen në flakë, gjashtë të plagosur

Një pikë karburanti ka shpërthyer në flakë në afërsi të Lezhës.  “LSA” ka siguruar një video, e cila tregon tymin dhe flakët. 

“Zjarrfikset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit. Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona.. Njeri prej tyre po transportohet per ne Tirane ne repartin e djegies. 5 te plagosurit e tjere jane jashte rrezikit per jeten. Zjarrfikesit po punojne per elemimin e plote te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar gjithe njerezit perrreth ” informon policia.

Policia ka bllokuar qarkullimin e mjeteve, ndërsa aktualisht janë evakuuar disa prej banorëve të zonës ku ndodhi ngjarja.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sërish sulm me armë në SHBA, vritet 8-vjeçarja, tre të plagosur

Një vajzë 8-vjeçare është vrarë dhe tre persona të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri...

Close