X

(Memet) Fle në hotele 700 euro/ Qytetarët sulmojnë ministren e Ramës

Në disa media njëkohësisht është botuar dje një investigim lidhur me paratë që i kushton taksapaguesve dëshira e papërmbajtur për luks e ministres së drejtësisë Etilda Gjonaj.

Faktoje.al ka arritur të sigurojë faturat e netëve në hotele me pesë yje të ministres së Ramës dhe çmimin e shtratit të zonjës Gjonaj. Aty shihen shifra marramendëse nga 700 euro nata.

Por nuk mjafton vetëm kaq. Kostot e biletave me të cilat fluturon ministrja e Drejtësisë rezultojnë më të shtrenjta sesa biletat që një individ i thjeshtë mund t’i rezervojë online.

Publikimi i investigimit ka sjellë një sërë memesh dhe fotosh në rrjetet sociale, të cilat përveçse ironizojnë ministren e Ramës, shprehin edhe revoltën e tyre.

 

 

“Ja një dhomë hoteli me çmimin 700 eruro… Pak më vonë do tju njoh me foton duke fjetur…”, shkruan gazetari Ylli Dylgjeri.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Aksidentohen dy miqtë e Flor Mumajesit, makina kthehet përmbys në Korçë, plagosen Bruno dhe Miri (Foto)

Dy këngëtarët shqiptarë, pjesë e grupit “Threedots”, Bruno dhe Mir Vathi kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti...

Close