X

Krim brenda familjes, burri vret gruan 43-vjeçare

Një grua e moshës 43 vjeçe është vrarë sot në Pejë dhe dyshimet e para janë se vrasësi është burri i gruas.

Policia e Kosovës ka konfirmuar se një grua e moshës 43 vjeçare është gjetur e vdekur në Pejë.

“Sot më 24 8 rreth orës 12.50 një qytetar ka informaur policinë se në rrugën “Remzi Hasani” në Pejë një person i gjinisë femërore ka qenë e shtrieë në rrugë dhe është identifikuar. Sh.R e lindur më 1975 nga Gjakova”, thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës për Gazetën Express.

Policia bashkë me autoambulancën e kanë dërguar viktimën në spital ku është konstatuar edhe vdekja e saj prej mjekëve.

“Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes. Është njoftuar prokurori i shtetit. Është shikuar vendi i ngjarjes”, thuhet më tej në përgjigje.

Ndërkohë, burime brenda hetuesisë kanë thënë se gruaja dyshohet se është vrarë nga burri i saj. Viktima mbsohet se është e komnunitetit rom/ Burimi: Gazeta Express.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Vapa ikën me gushtin? Jo, temperaturat përvëluese do të vazhdojnë edhe në shtator

Harrojeni shprehjen e kahershme të të parëve “Vapa ikën me gushtin” sepse temperaturat e larta do të të vijojnë edhe...

Close