X

Vijon prej dy ditësh zjarri në Shëngjin, e pamundur të ndërhyhet


Situata me zjarrin në malin e Shëngjinit është shumë kritike. Që nga mbrëmja e kaluar në kë të mal zjarri nuk ka pushuar duke djegur një masiv drurësh dhe shkurresh.

Zjarri ka vijuar edhe sot dhe ka mbërritur deri në afërsi të portit. Kështu janë rrezikuar varrezat e qytetit por edhe banesat e bizneset që operojnë në zonën pranë malit.

Ndërkohë zjarrfikësit janë vendosur në zonën e banuar për të mos lejuar flakët të afrohen më shumë, pasi ndërhyrja në mal është e pamundur për shkak të terrenit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Gjykata e Tiranës jep vendimin për administratorin e “Gega Oil”. U vetëdorëzua të mërkurën në polici

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë detyrim për t’u paraqitur kundrejt garancisë pasurore për administratorin e Gega Oil,...

Close