X

Shpërthim i fuqishëm, pushuesit braktisin Shëngjinin pas flakëve të mëdha

Vazhdojnë prej disa orësh flakët në Shëngjin që kanë filluar që nga orët e mbrëmjes së djeshme.

Orët e fundit mësohet se ka pasur edhe një shpëthim të fuqishëm, por ende nuk ka një raportim të saktë se çfarë ka ndodhur.

Ndërkohë që raportohet se zjarri i është afruar edhe varrezave të qytetit.

Në këtë moment në terren ndodhen  zjarrëfikëse nga Lezha, Mirdita, Kurbini, Mati, Tirana si dhe forcat e ushtrisë.

Flakët e zjarrit kanë trembur edhe pushuesit të cilët kanë nisur të largohen, ndërkohë që flaka favorizohet edhe nga era e fortë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Teksa Rama ‘kuron’ koncesionet, mjekët ikin masivisht drejt Gjermanisë

Nga Ermal Mulosmani Sipas të dhënave të Urdhrit të Mjekut, gjatë vitit 2018 nga Shqipëria janë larguar 164 mjekë me...

Close