X

Nuk ishte thjesht një gur, ja pse dhurata e Anwar për Duan është e veçantë

Ditën e djeshme këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, festoi ditëlindjen dhe dhuratën më të veçantë e mori nga partneri i saj Anëar Hadid.

Nëpërmjet një postimi në Instastory, Dua zbuloi se Anwar i kishte blerë një gur të çmuar në nuancat e blusë.

Mirëpo, siç duket dhurata qenka më e rrallë nga sa menduan të gjithë.

Guri në fjalë është një kristal i veçantë i cili quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas.

Ai është shumë i rrallë dhe mund të gjendet vetëm në një vend të botës, pikërisht në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Guri i Sefillas është një gurë vullkanik dhe thuhet se ka veti shëruese pasi kur ndriçon shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.

More in LAJME, LIFESTYLE
Situata në Amazonë jashtë kontrollit, OKB shumë e shqetësuar

Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë...

Close