X

Nuk ishte thjesht një gur, ja pse dhurata e Anwar për Duan është e veçantë

Ditën e djeshme këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, festoi ditëlindjen dhe dhuratën më të veçantë e mori nga partneri i saj Anëar Hadid.

Nëpërmjet një postimi në Instastory, Dua zbuloi se Anwar i kishte blerë një gur të çmuar në nuancat e blusë.

Mirëpo, siç duket dhurata qenka më e rrallë nga sa menduan të gjithë.

Guri në fjalë është një kristal i veçantë i cili quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas.

Ai është shumë i rrallë dhe mund të gjendet vetëm në një vend të botës, pikërisht në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Guri i Sefillas është një gurë vullkanik dhe thuhet se ka veti shëruese pasi kur ndriçon shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, LIFESTYLE
Situata në Amazonë jashtë kontrollit, OKB shumë e shqetësuar

Situata në Amazonë, shkatërruar nga shpyllëzimi dhe zjarret është jashtë kontrollit, denoncoi militantja ekologjiste braziliane Marina Silva, duke akuzuar qeverinë...

Close