X

Kakavijë, kapen tetë afganë të fshehur në kamionin me portokalle

Emigrantët zgjedhin rrugë të ndryshme për të kaluar kufirin për një jetë më të mirë drejt vendeve të Evropës Perëndimore.

Tetë shtetas afganë zgjodhën të kalonin doganën e Kakavijës duke hipur në rimorikon e një maune të mbushur me portokalle.

Raportohet se ata kishin ngrënë aq kaq shumë portokalle sa dy prej tyre kishin diarre.

Por rrugëtimi i tyre u ndërpre nga forcat e FRONTEX, i cili në bashkëpunim me policinë kufitare të Kakavijës kapën emigrantët në maune pasditen e së premtes (23 gusht).

Maunja vinte nga Greqia e mbushur me portokalle.

Shoferi i mjetit, një 21 vjeçari nga Mali i Zi me inicialet B. R, tha se nuk kishte dijeni për prezencën e afganëve në maune.

Policia bllokoi maunen me portokalle dhe 21-vjeçari po merret ne pyetje nga autoritetet kufitare.

Ndërsa afganet po trajtohen me ushqim do depërtohen ne Greqi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
E ngordhur dhe me stomak të fryrë, peshkatarët në Australi habiten teksa gjallesa gjigante shfaqet para tyre

Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në det. Para tyre u shfaq...

Close