X

Therën babain e tyre, qytetarët kërkojnë lirimin e tre motrave


Në vitin 2018, tre motra adoleshente therën për vdekje babanë e tyre ndërsa po flinte në apartamentin ku jetonin në Moskë.

Pas hetimeve u konfirmua se babai kryente abuzime fizike dhe psikologjike ndaj vajzave prej vitesh.

Të dënuara për vrasje, motrat dhe historia e tyre është kthyer në një prej debateve më të përfolura në Rusi. Plot 300 mijë persona kanë firmosur një peticion për lirimin e tyre.

Çfarë ndodhi me babain e tyre?

Në mbrëmjen e 27 korrikut 2018, Mikhail Khachaturyan, 57 vjeç thirri vajzat një nga një në dhomë, dy prej të cilave ishin minorene. Ai i rrahu se nuk kishin pastruar mirë apartamentin dhe i hodhi spraj piperi në fytyrë.

Menjëherë pasi e zuri gjumi, vajzat e sulmuan me thikë duke i lënë 30 plagë në trup, të cilat i morën jetën.

Kristina Khachaturyan, 19 vjeçe dhe motrat e saj Angelina, 18 vjeçe, Maria, 17 vjeçe thanë se vuanin nga duart e babait të tyre ‘tiranik’.

“Ne e urrenim atë dhe donim që vetëm një gjë të ndodhte: të zhdukej dhe të mos e shikonim më kurrë”, u shprehën vajzat pas ngjarjes së rëndë.

Nëse marrin dënim me burg, ato rrezikojnë të qëndrojnë pas hekurave 10-15 vite

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
U përplas mbrëmë nga makina, vdes 49 vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës ku një kalimtare teksa po kalonte rrugën tek vendi...

Close