X

Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë nga dosja 184, ja pse nuk e merr përsipër prokurorja e Dibrës


Prokuroria e krimeve të renda shpall mos kompetencën për dosjen 184, duke e dërguar atë në institucionin e akuzës Dibër.

Zyrtarisht krimet e rënda nuk reagojnë për këtë çështje.

Ndërkohë arsyeja e mos kompetencës është për faktin se nuk kemi të bëjmë me grup të strukturuar kriminal. Burime bëjnë të ditur se akoma në prokurorin e Dibrës nuk është caktuar prokurori që do të merret me këtë çështje.

Drejtuesja e prokurorisë së Dibrës Esmeralda Çami ka lidhje me njërin nga personat nën hetim dhe për këtë arsye se ka marrë si çështje.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vrasja e efektivit të RENEA-s, 22-vjeçarit të ekstraduar nga SHBA i rrëzohet kërkesa për rigjykim

Gjykata për Krime të Rënda i ka rrëzuar kërkesën për rigjykim të riut nga Lazarati, i dënuar si pjesë e...

Close