X

Farsa e “Rilindjes” me ndëshkimin publik të Kokëdhimës së Qeparoit


Nga Astrit Patozi

Të vjetrit thonin që qeveria e kap lepurin me qerre. Edi Rama ka shumë vite që pretendon se “Rilindja” e tij ka bèrë.shtet.

Tani pyetja èshtë, a duhet patjetër që të kacavirresh tek xhami i një makine në ecje, pasi të kesh bèrë një sherr horror me ca turistë të huaj, që të zbulohet se ke prej vitesh njè restorant pa lejje?

Jo shtëpi, ku ke futur kokën, por lokal 2 mijë metra katror në zonën më tërheqèse të Rivierés së Jugut.

Ndaj edhe skenat e prishjes publike të ndërtesès së Kokèdhimës, pa zbardhur ende dita, janë po aq të pështira sa edhe ulërimat e tij pas xhamit të thyer, imazhe të cilat nuk ka aktor filmash “aktion” në botë qè t’i marrë pèrsipër per t’i imituar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG, LAJME
Ballsh/ Bllokohen 550 ton naftë, cilësia jashtë parametrave

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës ka bllokuar sot 550 ton naftë në Ballsh. Ky akt vjen në kuadër të luftës...

Close