X

Ballsh/ Bllokohen 550 ton naftë, cilësia jashtë parametrave


Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës ka bllokuar sot 550 ton naftë në Ballsh. Ky akt vjen në kuadër të luftës kundër informalitetit. Sipas ministrisë, sasia e bllokuar nuk kishte parametra e duhura për treg.

“Lufta kundër informalitetit është frontale, informaliteti cilësor është po aq i rrezikshëm dhe i dëmshëm sa informaliteti fiskal.

Ministria po kryen kontrolle të befasishme në të gjitha subjektet, në të gjithë territorin.

Nuk kemi lënë asgjë për në shtator, po punojmë çdo ditë duke analizuar gjithë cilësinë në treg, duke krijuar edhe raste shembujsh, për të qenë të qartë që nga kjo luftë nuk do shpëtojë asnjë subjekt dhe nuk përbën për ne asnjë lloj problematike emri i subjektit se sa i madh apo i vogël është”, tha Balluku.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shkarkohet zv.drejtori i Hetimit Tatimor të Tiranës

Është shkarkuar nga detyra zv.drejtori i Hetimit Tatimor në Tiranë, Ervin Hoxha. Shkarkimi i tij për motive ende të paditura...

Close