X

Berisha zbardh debatin e socialistëve në Shkodër: Na turpëruat me Valdrinin, s’duam urdhra nga Rama e Balla

Ish-kryeministri Sali Berisha publikon protokollin e mbledhjes së socialistëve të Shkodrës të mbajtur pasditen e të dielës, një ditë para konstituimit të këshillit të ri bashkiak.

Mbledhja është shoqëruar me debate të ashpra mes socialistëve shkodranë dhe të deleguarve të kryeministrit Edi Rama.

Debati ka qenë me tone të larta kur Senida Mesi ka përcjellë urdhrin e Ramës për zgjedhjen e Brisiela Kadisë kryetare këshilli.

Socialistët e Shkodrës janë shprehur të revoltuar për sjelljen e Valdrin Pjetrit dhe emërimin e tij si kandidat pa i pyetur fare.

Por reagimet kanë qenë edhe më të forta, duke mos pranuar që të marrin urdhra nga Edi Rama, por sidomos nga Taulant Balla.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Rreziqet vdekjeprurëse që vijnë nga i nxehti, si t’i parandaloni

Kjo verë ka shënuar rekorde të temperaturave të larta përvëluese e të dëmshme për shëndetin. Vapa, sipas të dhënave, është...

Close